shopify visitor statistics
Kombinler

İstanbul’un En Moda Gezilesi Yer ve Parkları

Tarihi şehir İstanbul. Uğruna şarkılar, şiirler yazılan, eşsiz güzelliği ile her geçen gün kendisine daha da hayran bırakan bir şehir. Yüzünüzü nereye çevirseniz bir güzellik, ne tarafa dönseniz bir tarihi bir sembol ile karşılaşıyorsınız. Ne kadar gezerseniz gezin ne kadar öğrenmeye çalışırsanız çalışın illa ki yeni bir yer çıkıyor ve sizi yeniden şaşırtmayı başarıyor bu şehir.

İstanbul hakkında konuşabileceğimiz çok konu söyleyebileceğimiz o kadar şey var ki nereden başlasak hangisini söylesek bilemedik. Dikkatimizi son zamanlarda televizyon ekranlarında ya da tanıtımları yapılarak gün geçtikçe şöhreti artan yer ve parkları çekti. Biz de bu konuda bir yazı yazmaya karar verdik ve sonucunda İstanbul’un en moda gezilesiyer ve parkları yazımız ortaya çıktı. Keyifli okumalar dileriz.

Miniatürk

İstanbul’un en görkemli kültür parklarının başını çekmektedir. Ülkemizde bulunan pek çok tarihi yapının aslına uygun olarak küçük ebatlarını görebileceğiniz bu parka aileniz ile birlikte gönül rahatlığı ile gidip keyfi bir gün geçirebilirsiniz.

Ulus Parkı

Eşsiz konumu ve mükemmel manzarası ile gitmeyenlerin ilk gittiklerinde “neden daha önce buraya gelmemişim?” tepkisi vereceği bir yer. İster parkın giriş kısmında bulunan restoranda çay içerek manzarayı seyredin isterseniz de parkın içerisinde yürüyüş yapmanın keyfini çıkarın. Karar sizin.

Parkada

Özellikle çocuklu aileler için tam anlamıyla biçilmiş kaftan. Yapay göleti, anfi tiyatrosu, lunaparkı, at çiftliği ve daha saymakla bitiremediğimiz pek çok eğlence alanı ile hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap ediyor.

Gülhane Parkı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk başöğretmen unvanını aldığı ve ilk dersi verip harf inkılabını gerçekleştirdiği yerdir Gülhane Parkı. Gülhane olmasının nedeni ise içerisinde Topkapı Sarayı’nın gül bahçelerini bulundurmasıdır.

Otağtepe

Suskunlar dizisi ile keşfettiğim bir mekan. Gelip gördükten sonra da yaz kış demeden ayda bir kere ziyaret ettiğim gelemediğimde ise buraya ihanet ettiğimi düşündüğüm bir yer. Adeta kendisine aşık ettiren bu parkı gelip görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Atatürk Arboretumu

Bir çok bitki türüne tanıklık edeceğiniz, Orman yolunda yürüyeceğiniz, yapay göletinde nefes alacağınız, sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin sayılı botanik bahçelerinden bir tanesi. Keşfedilmek için bekleyen bir cennet adeta.


Yorum Yazınız

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Inline
Inline