shopify visitor statistics
Kombinler

At Kestanesinin Faydaları

Kesinlikle bir gıda olarak tüketilmemesi gereken atkestanesi, insanlar için pek çok konuda sağlıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Güneş alan bölgelerde ve Balkan Yarımadasında yetişen at kestanesi ağacı, oldukça diri ve gösterişli meyveleri ile birlikte dikkat çekici bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde bulunan zehirli maddeler bunun bir gıda olarak tüketilmemesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Bunun yanı sıra meyvesi sağlık için pek çok değişik yerde kullanılmış ve olumlu etkileri insanların her zaman dikkatini çekmiştir.

At Kestanesi Ve Dikkat Çekici Faydaları

Son derece güçlü bir antioksidan özelliğine sahip olan at kestanesi sağlık için gerçekten oldukça mükemmel sonuçlar ortaya koymaktadır ve diğer şifali bitkiler ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz http://www.e-faydalari.com/category/sifali-bitkiler kategorisini inceleyabilirsiniz . Gelin, at kestanesinin faydalarını yakından inceleyelim;

  • Özellikle boyun ve diğer bölgelerde bulunan adale sertleşmelerinde kas gevşetici etkiye sahiptir.
  • At kestanesi cilt kırışıklığını giderici krem yapımında kullanılmaktadır.
  • Saçları diri tutar, dökülmeyi önler.
  • Göğüslerin daha diri kalmasını sağlar, sarkmayı önler.
  • Sivilce giderilmesi tedavisinde kullanılır.
  • Basur için faydalı bir seçenek olarak kullanılmaktadır.
  • Kılcal damar rahatsızlıklarında kullanılır ve bu konuda sağlık için faydalıdır.
  • Ayak kaşıntısı ve oluşan şişlikleri önler.
  • Sinüzit tedavisinde aynı zamanda nezle ve grip tedavisinde kullanılır.
  • Romatizma ağrılarının daha hafif atlatılması ne katkı sağlar.

Özellikle yüz bölgesindeki kılcal damarların oluşturduğu kızarıklığı giderir. Faydaları saymakla bitmeyecek bu muazzam bitki, içerdiği kimyasal özellikler ile birlikte dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. At kestanesi, elbette ki faydalı bir bitkidir. Bunun yanı sıra bir yiyecek olarak tüketilmemesi gerekmektedir. Elbette ki daha bilinçli ve düzenli şekilde kullanılmasının bazı yöntemleri bulunmaktadır. At kestanesinin yağı yine bu konuda faydalı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazen çayı bazen de kurutulmuş tohumu kullanılan at kestanesi, özellikle yağı elde edildiği zaman çok verimli bir seçenek haline gelir. At kestanesi losyonu yine eklem ağrıları için kullanılan önemli bir seçenek olarak dikkat çekmektedir. Özellikle cilt bakımı konusunda at kestanesinin faydaları ispatlanmıştır ve detaylı bir şekilde ortaya konmuştur.


Yorum Yazınız

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Inline
Inline